2FA autentifikavimas

Tai saugus būdas patvirtinti savo tapatybę prisijungiant prie savo duomenų, o autentifikavimas padeda išspręsti svarbią apsaugos nuo neteisėtos prieigos problemą

Nuo
5.99 Eur/mėn.

Slaptažodžiai nėra pakankamai saugūs

slaptažodžius lengva pažeisti, todėl jie nesuteikia nepalaužiamos apsaugos. Žemo slaptažodžių saugumo lygio problemos sprendimo būdas – autentifikavimo procese įtraukti daugiau veiksnių. Daugiafaktorinis autentifikavimas (2FA) yra būtent tai – vartotojo autentifikavimas vyksta naudojant du veiksnius, kad būtų patvirtinta jo tapatybė.

MDP CLOUD 2FA galibūti įdiegtos į:

Microsoft Windows Server 2022

Microsoft Windows Server 2019

Microsoft Windows Server 2016

Microsoft Windows Server 2012r2

Nuo
5.99 Eur/mėn.
Kaip veikia MDP CLOUD 2FA

Kaip veikia MDP CLOUD 2FA sprendimas?

Jungiantis prie Microsoft Windows serverio MDP CLOUD sprendimas jūsų paprašys įvesti vartotojo vardą, slaptažodį ir kintamą skaičių kombinaciją iš Google Authenticator programėlės, kurią reikėtu atsisiųti iš Google Play ar App Store. Autentifikavimo procesas nustato, ar vartotojo tapatybė yra teisinga, t. y. ar jis yra tas, kuo teigia esąs.

DUK

Autentifikavimas ieško atsakymų į klausimą, kas yra vartotojas ir ar jis yra tas, kas teigia esąs. O autorizacija yra procesas, kuris nustato, koks prieigos lygis turi būti suteiktas vartotojui, tai yra, ką vartotojas gali ir ko negali daryti.

Daugiafaktorinis autentifikavimas (MFA) yra autentifikavimo metodas, kuris, be standartinio prisijungimo ir slaptažodžio pirmojo veiksnio, prideda papildomą saugumo sluoksnį su daugiau autentifikavimo veiksnių. Dviejų veiksnių autentifikavimas (2FA) yra kelių veiksnių autentifikavimo pogrupis, kuriame naudojami du veiksniai.

Tarkime, kad jūsų vartotojas užsirašė slaptažodį ant popieriaus lapo, o kažkas jį perskaitė ir sužinojo. Jei jūsų vartotojas savo paskyroje įgalino 2FA, net jei kas nors bandys prisijungti naudodamas vartotojo slaptažodį, jis negalės pasiekti tos paskyros. Kitas būdas pažeisti vartotojo slaptažodį apima daugybę įvairaus tipo atakų: nuo paprastų grubios jėgos atakų, kurių metu atakuojantis asmuo atsitiktinai bando kiekvieną įmanomą slaptažodžių derinį, kol jie sutampa, iki sudėtingesnių metodų, tokių kaip vaivorykštės lentelių naudojimas. Net jei atakuojantis asmuo gaus slaptažodį, jį sustabdys antrasis veiksnys. Nesvarbu, kokio tipo atakos naudojamos, 2FA užtikrina tinkamą gynybą nuo slaptažodžių pažeidimo.

Sukčiavimu vadinamas apgaulingų būdų, kuriais bandoma apgauti vartotoją, kad jis pateiktų neskelbtiną informaciją, pavyzdžiui, slaptažodį, rinkinys. Labiausiai paplitęs sukčiavimo būdas yra el. laiškų su nuoroda į netikrą svetainę, sukurtą taip, kad atrodytų kaip teisėta svetainė, siuntimas. Įvesta informacija išsaugoma ir naudojama įsilaužėlių, kad jie galėtų prisijungti prie tikrosios vartotojo paskyros. Žinoma, nuorodos į netikrą svetainės kopiją siuntimas nėra vienintelis įsilaužėlių veikimo būdas. Jie taip pat gali suvaidinti teisėtos institucijos narius ir bandyti apgauti vartotoją telefonu arba tekstiniu pranešimu. Egzistuoja daug sukčiavimo būdų, o kibernetiniai nusikaltėliai yra labai kūrybingi, kurdami naujas tokios nesąžiningos veiklos formas. Laimei, 2FA prideda antrą veiksnį, dėl kurio sukčiavimo išpuolių sėkmė gerokai sumažės. Įsilaužėliams bus užblokuota prieiga prie vartotojo informacijos arba vartotojas, gavęs daugiau laiko, matys įtartiną įsilaužėlių elgesį.

2FA naudojimas suteikia daugybę privalumų. Visų pirma, 2FA gerokai sumažina riziką prarasti vertingus duomenis ir pinigus, nes apsaugo jūsų paskyras papildomu autentifikavimo sluoksniu. Kaip parodyta šiame straipsnyje, slaptažodžius lengva pažeisti, todėl įsilaužėliai gali gana lengvai apsimesti jumis. Pridėjus antrą veiksnį yra mažiau tikėtina, kad prie jūsų paskyros prisijungs neteisėta šalis. Jei antrasis veiksnys yra susijęs su fizinio įrenginio naudojimu, net jei įsilaužėlis gauna visišką prieigą prie jūsų kompiuterio, jis vis tiek negali prisijungti prie jūsų paskyros – tam reikės jūsų telefono. Jei jums labai svarbu užtikrinti vartotojų ir informacijos saugumą, tai turėtų būti pakankama priežastimi įdiegti 2FA  savo darbo vietoje.

Yra ir daugiau privalumų. 2FA diegimas ir šio fakto dokumentavimas siunčia aiškią žinutę jūsų klientams, kad jums rūpi jų duomenų saugumas, todėl jie labiau linkę dirbti su jumis artimiausioje ateityje. Be to, naudojant 2FA labai pagerėja visų saugumo taisyklių ir standartų, įskaitant PCI DSS, ISO/IEC 27001, NYDFS ir NAIC, laikymasis. Turint omenyje šiuos pranašumus, yra tikrai pagrįsta priežastis įdiegti 2FA savo darbo vietoje, integruoti programas ir apsaugoti savo vartotojus bei klientus.