2FA autentifikavimas

Tai saugus būdas patvirtinti savo tapatybę prisijungiant prie savo duomenų, o autentifikavimas padeda išspręsti svarbią apsaugos nuo neteisėtos prieigos problemą

Nuo
5.99 Eur/mėn.

Slaptažodžiai nėra pakankamai saugūs

slaptažodžius lengva pažeisti, todėl jie nesuteikia nepalaužiamos apsaugos. Žemo slaptažodžių saugumo lygio problemos sprendimo būdas – autentifikavimo procese įtraukti daugiau veiksnių. Daugiafaktorinis autentifikavimas (2FA) yra būtent tai – vartotojo autentifikavimas vyksta naudojant du veiksnius, kad būtų patvirtinta jo tapatybė.

MDP CLOUD 2FA gali būti įdiegtas į:

Microsoft Windows Server 2022

Microsoft Windows Server 2019

Microsoft Windows Server 2016

Microsoft Windows Server 2012r2

Nuo
5.99 Eur/mėn.
Kaip veikia MDP CLOUD 2FA

Kaip veikia MDP CLOUD 2FA sprendimas?

Jungiantis prie Microsoft Windows serverio MDP CLOUD sprendimas jūsų paprašys įvesti vartotojo vardą, slaptažodį ir kintamą skaičių kombinaciją iš Google Authenticator programėlės, kurią reikėtu atsisiųti iš Google Play ar App Store. Autentifikavimo procesas nustato, ar vartotojo tapatybė yra teisinga, t. y. ar jis yra tas, kuo teigia esąs.

Dažniausiai užduodami klausimai (DUK)

Kokie yra 2FA autentifikavimo pranašumai?

Norint apsaugoti darbo aplinkas, paskyras ir sistemas nuo neteisėtos prieigos, labai svarbu įgalinti tokius sprendimus, kaip 2FA autentifikacija. Šis sprendimas turi labai daug pranašumų, kuriais gali pasinaudoti bet kokia komanda ar organizacija.

Kaip rodo statistika ir kibernetinio saugumo ekspertų praktika, vien tik slaptažodis nesuteikia pakankamos apsaugos paskyroms bei sistemoms. Įgalinus 2FA, ženkliai padidėja saugumas, todėl organizacijos tiesiog privalo pasinaudoti šiuo privalumu.

Net tuo atveju, jeigu slaptažodį nusikaltėliai ar kenkėjiškos organizacijos nulaužia, ar pavogia, antras autentifikavimo faktorius, pavyzdžiui, vienkartinis kodas, siunčiamas į mobilųjį įrenginį, arba biometriniai duomenys apsaugo nuo neteisėtos prieigos. Augant phishing atakų grėsmei bei dažnumui, 2FA autentifikavimas laikomas nebe privalumu, o būtinybe nuo jų ginantis. Tyrimų duomenimis, 2FA beveik visiškai neutralizuoja automatizuotų atakų grėsmę, kurios stengiasi išnaudoti organizacijas, kurios nepasiruošusios kibernetinėms grėsmėms.

Taip pat verta paminėti ir kitus privalumus, kuriuos turi dviejų ar kelių faktorių autentifikavimas:

    • MDPCLOUD sprendimu labai lengva naudotis visiems, nes jūsų organizacijos nariams tereikia turėti išmanųjį telefoną su įdiegta Google Authenticator programėle;

 

    • Toks sprendimas suteikia galimybę vartotojams atlikti ir delikačias užduotis dirbant su svarbia/jautria informacija, kadangi jie patvirtins savo tapatybę;

 

    • 2FA/MFA gali būti įdiegta į daug skirtingų Microsoft Windows Server versijų;

 

    • Naudotojo autentifikavimas užtruks vos kelias ar keliolika sekundžių.

 

Be to, pagal daugelį techninių reglamentų ar galiojančių teisės aktų bei pramonės standartų, pavyzdžiui, BDAR, gali būti keliami su MFA/2FA susiję reikalavimai. Organizacijos turi įgalinti patikimas autentifikavimo priemones, kad apsaugotų privačius, neskelbtinus duomenis ir klientų informaciją. Būtent MDPCLOUD 2FA sprendimas padeda laikytis šių atitikties reikalavimų.

Kuo skiriasi autentifikavimas ir autorizacija?

Autentifikavimas ieško atsakymų į klausimą, kas yra vartotojas ir ar jis yra tas, kas teigia esąs. O autorizacija yra procesas, kuris nustato, koks prieigos lygis turi būti suteiktas vartotojui, tai yra, ką vartotojas gali ir ko negali daryti.

Kas yra MFA / 2FA?

Daugiafaktorinis autentifikavimas (MFA) yra autentifikavimo metodas, kuris, be standartinio prisijungimo ir slaptažodžio pirmojo veiksnio, prideda papildomą saugumo sluoksnį su daugiau autentifikavimo veiksnių. Dviejų veiksnių autentifikavimas (2FA) yra kelių veiksnių autentifikavimo pogrupis, kuriame naudojami du veiksniai.

Kas yr pavogti arba pažeisti slaptažodžiai?

Tarkime, kad jūsų vartotojas užsirašė slaptažodį ant popieriaus lapo, o kažkas jį perskaitė ir sužinojo. Jei jūsų vartotojas savo paskyroje įgalino 2FA, net jei kas nors bandys prisijungti naudodamas vartotojo slaptažodį, jis negalės pasiekti tos paskyros. Kitas būdas pažeisti vartotojo slaptažodį apima daugybę įvairaus tipo atakų: nuo paprastų grubios jėgos atakų, kurių metu atakuojantis asmuo atsitiktinai bando kiekvieną įmanomą slaptažodžių derinį, kol jie sutampa, iki sudėtingesnių metodų, tokių kaip vaivorykštės lentelių naudojimas. Net jei atakuojantis asmuo gaus slaptažodį, jį sustabdys antrasis veiksnys. Nesvarbu, kokio tipo atakos naudojamos, 2FA užtikrina tinkamą gynybą nuo slaptažodžių pažeidimo.

kas yra sukčiavimo išpuoliai?

Sukčiavimu vadinamas apgaulingų būdų, kuriais bandoma apgauti vartotoją, kad jis pateiktų neskelbtiną informaciją, pavyzdžiui, slaptažodį, rinkinys. Labiausiai paplitęs sukčiavimo būdas yra el. laiškų su nuoroda į netikrą svetainę, sukurtą taip, kad atrodytų kaip teisėta svetainė, siuntimas. Įvesta informacija išsaugoma ir naudojama įsilaužėlių, kad jie galėtų prisijungti prie tikrosios vartotojo paskyros. Žinoma, nuorodos į netikrą svetainės kopiją siuntimas nėra vienintelis įsilaužėlių veikimo būdas. Jie taip pat gali suvaidinti teisėtos institucijos narius ir bandyti apgauti vartotoją telefonu arba tekstiniu pranešimu. Egzistuoja daug sukčiavimo būdų, o kibernetiniai nusikaltėliai yra labai kūrybingi, kurdami naujas tokios nesąžiningos veiklos formas. Laimei, 2FA prideda antrą veiksnį, dėl kurio sukčiavimo išpuolių sėkmė gerokai sumažės. Įsilaužėliams bus užblokuota prieiga prie vartotojo informacijos arba vartotojas, gavęs daugiau laiko, matys įtartiną įsilaužėlių elgesį.

Kokie yra 2FA naudojimo pranašumai?

2FA naudojimas suteikia daugybę privalumų. Visų pirma, 2FA gerokai sumažina riziką prarasti vertingus duomenis ir pinigus, nes apsaugo jūsų paskyras papildomu autentifikavimo sluoksniu. Kaip parodyta šiame straipsnyje, slaptažodžius lengva pažeisti, todėl įsilaužėliai gali gana lengvai apsimesti jumis. Pridėjus antrą veiksnį yra mažiau tikėtina, kad prie jūsų paskyros prisijungs neteisėta šalis. Jei antrasis veiksnys yra susijęs su fizinio įrenginio naudojimu, net jei įsilaužėlis gauna visišką prieigą prie jūsų kompiuterio, jis vis tiek negali prisijungti prie jūsų paskyros – tam reikės jūsų telefono. Jei jums labai svarbu užtikrinti vartotojų ir informacijos saugumą, tai turėtų būti pakankama priežastimi įdiegti 2FA  savo darbo vietoje.

Yra ir daugiau privalumų. 2FA diegimas ir šio fakto dokumentavimas siunčia aiškią žinutę jūsų klientams, kad jums rūpi jų duomenų saugumas, todėl jie labiau linkę dirbti su jumis artimiausioje ateityje. Be to, naudojant 2FA labai pagerėja visų saugumo taisyklių ir standartų, įskaitant PCI DSS, ISO/IEC 27001, NYDFS ir NAIC, laikymasis. Turint omenyje šiuos pranašumus, yra tikrai pagrįsta priežastis įdiegti 2FA savo darbo vietoje, integruoti programas ir apsaugoti savo vartotojus bei klientus.

Gaukite asmeninį pasiūlymą

Susisiekite su mumis Jums rūpimosi paslaugomis ir asmeninį pasiūlymą pateiksime per 1 darbo dieną.

Susisiekite su mumis 24/7.

Parašykite mums